Hasičský zbor
Hasičský zborAktualityPriekopský deňHasičské dni
(Hasičská nedeľa)
Hasičské múzeumSponzoriUžitočné informácieMladý HASIČKontakt

Spolupracujeme
Podporili nás
Sponzori

Rodina Cetlová

PIZZA
FANTÁZIA

Núdzové volania

Hasičská a záchranná služba
112, 150

Záchranná služba
112, 155

Polícia
112, 158

Aktuality 2018  
Vianočný stromček
8. december 2018Tak ako každý rok, tak aj tento sme v spolupráci s Urbárom Priekopa postavili pred hasičskou zbrojnicou v Priekope krásny vianočný stromček, ktorý zdobili nové svetielka. Všetkým zúčastneným ďakujeme za pomoc a prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Polygon Libros v Ostrave
10. november 2018Vďaka cezhraničnej spolupráci medzi SK, CZ a PL vznikol projekt "Rozvoj kooperácie a výmena skúseností záchranných zložiek v cezhraničnom priestore", ktorého sme sa veľmi radi zúčastnili. Ide o projekt, kde sa dobrovoľný hasiči z rôznych dobrovoľných hasičských zborov v SR, ČR a PL zídu v Ostrave - Centrum bezpečnej jazdy LIBROS.(viac po otvorení aktuality)
Príprava na súťaž Fenix
24. október 2018
Požiar v Gaderskej doline
21. október 2018Najťažší zásah od roku 2010 ( povodne) Piatok - Utorok . 5 dní zásahových prác v Gaderskej doline , kde terén miestami je prístupný akurát tak pre horské kamzíky. Práce prebiehali od rána 7:30 do 18h cca +-. Zapojených bolo vyše 50 dobrovoľných hasičov a 50 profesionálnych hasičov.(viac po otvorení aktulity)
Odovzdávanie protipovodňových vozíkov
19. október 2018Dňa 19.10.2018 sme sa zúčastnili na odovzdávaní novej techniky - protipovodňový vozík- dobrovoľným hasičom zo Žilinského kraja v priestoroch ZB HaZZ Žilina. Náš zbor obdržal novú techniku, ktorá nám bude pomáhať pri zdolávaní požiarov, povodní a iných výjazdov.
Priekopský deň
6. október 2018
Deň železníc v Sime
29. september 2018
Nové pódium pri Kantíne
31. august 2018Počas letných mesiacov sme postupne pri našej hasičskej Kantíne vybudovali nové pódium pre rôzne akcie, ktoré sa v areáli budú konať.
Hasičské dni 2018
25. august 2018
Lesný požiar Martin - Stráne
21. august 2018Dňa 21.8.2018 v poobedňajších hodinách nás operačné stredisko vyslalo ku lesnému požiaru v mestskej časti Martin - Stráne. Už od začiatku boli problémy s identifikáciou miesta požiaru. Nakoniec sa podarilo nájsť prístupovú cestu pre hasičskú techniku a následne začali prebiehať hasiace práce. Požiar zachvátil mladý lesný porast a kríky o rozlohe cca 300 x 300 metrov. Požiar sa podarilo za približne 3 hodiny úplne uhasiť a jednotka HaZZ a DHZO Priekopa sa mohli vrátiť na svoje stanice. Na výjazde sa zúčastnilo 5 členov s dvomi kusmi techniky.
Výjazd ku bodavému hmyzu - Priekopa
20. august 2018Dňa 20.augusta sme boli požiadaný občanom mestskej časti Priekopa o likvidáciu bodavého hmyzu na jeho rodinnom dome. V podvečerných hodinách sme vykonali výjazd. Po príchode na miesto zásahu bolo zistené, že sa jedná o osy, ktoré mali hniezdo pod strešnými doskami. Tieto dosky boli demontované a osy boli následne zlikvidované Biolitom.
Požiar v Jahodníckych hájoch
28. júl 2018V sobotu 28.7 v popoludňajších hodinách nás operačné stredisko požiadalo o uskutočnenie výjazdu ku požiaru v Jahodníckých hájoch. Požiadavke sme samozrejme vyhoveli a na výjazd odišli dve cisternové automobilové striekačky T148 a T815. Počas jazdy na miesto požiaru sme boli odvolaný. T815 sa v meste otočila a vrátila sa späť na zbrojnicu. T148 stihla dôjsť na miesto požiaru kde sa pridala k zasahujúcej jednotke HaZZ a spoločne uhasili požiar.
Nadácia Volkswagen
26. júl 2018Nadácia Volkswagen a Hasičský zbor Priekopa. Vďaka dlhodobej spolupráci sa nám podarilo zrealizovať viacero cieľov a aktivít. Jedným z hlavných je výchova detí v požiarnej ochrane a vzťah ľudí k dobrovoľníctvu a nezištnej pomoci.(viac po otvorení aktuality)
Lokálne povodne Martin - Podháj
6. júl 2018Počas letných mesiacov sa čoraz častejšie na našom území vyskytujú lokálne povodne, a inak tomu nebolo ani 6.júla v Martine - mestskej časti Podháj, kde okrem pivníc rodinných domov zatopilo aj pivničné priestory regionálneho veterinárneho úradu. Naša jednotka počas poobedia vykonala niekoľko výjazdov ku zatopeným objektom, kde pomocou dostupnej techniky a prostriedkov vyčerpala vodu. Samozrejme aj v tomto prípade bola súčinnosť s jednotkou HaZZ a DHZO Martin - Záturčie.
Výjazd - pílenie popadaných stromov pri Tatranábytku
30. jún 2018Posledný júnový deň v poobedňajších hodinách sme boli operačným stredisko vyslaný na výjazd ku spadnutým stromom na ulici Bernolákova (pri bývalom Tatra nábytku). Na výjazd odišla T815 s osádkou 1+1. Akurát v tom čase sa vracali naši dvaja členovia z požiarnej hliadky v jednej firme s vozidlom Nissan Terrano II, a následne sa pripojili ku kolegom a spoločne odstránili popadané stromy a konáre motorovými pílami, upratali cestnú komunikáciu a vrátili sa späť na zbrojnicu.
Detská turčianska hasičská liga - kolo v Priekope
17. jún 2018V nedeľu 17.júna sa u nás v Sime uskutočnilo druhé kolo detskej turčianskej hasičskej ligy. Postavili sme dve družstvá, ktoré obsadili 5. a 9. miesto. Gratulujeme a držíme palce v ďalších súťažiach.
Petangový zápas
16. jún 2018Naši kamaráti so združenia Žilpek usporiadali na petangovom ihrisku v Sime petagový zápas.
Firemný deň HBP Martin
16. jún 2018Spoločnosť HBP Martin nás oslovila s požiadavkou na usporiadanie rodinného dňa pre svojich zamestnancov. Požiadavke sme samozrejme vyhoveli, počasie nám vyšlo na jednotku a dúfame, že sa všetkým páčilo a dobre sa zabavili. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Firemný deň Brantner
15. jún 2018Spoločnosť Brantner Fatra v spolupráci s nami pre svojich zamestnancov pripravila v našom areáli firemný deň.
Nové asfaltové komunikácie v Sime
11. jún 2018V spolupráci s mestom Martin sa podarilo v mesiaci jún, počas týždňa 5.6-11.6.2018 opraviť hlavné komunikácie v areáli SIM. Oprava pozostávala z pokládky nového asfaltového koberca a úprav železničných prejazdov. Ďakujeme všetkým, ktorý podporili tento finančne náročný projekt, a zároveň všetkých pozývame aby sa prišli pozrieť a vyskúšať nový asfalt na korčuliach, bicykloch, skateboardoch alebo aj len tak na pešo.
Brigáda
9. jún 2018Krásnu slnečnú sobotu sme si spravili opäť brigádu aby sme skrášlili Sim. Ráno sme sa rozdelili na dve partie, jedna dokončovala nové pódium pri našej kantíne, a druhá partia upravovala terén pri okrajoch ciest. Všetkým zúčastneným ďakujeme.
Údržba volejbalového ihriska
5. jún 2018Nielen pred sezónou, ale aj počas sezóny sa snažíme udržiavať poriadok a bezpečnosť v areáli SIM, a výnimkou nieje ani volejbalové ihrisko, počas údržby sa vytrhala burina, kosilo sa popri plote, povyberali kamienky a iné predmety z piesku.
Okresná súťaž Záturčie
2. jún 2018V sobotu 2.6.2018 sme okrem zabezpečovania akcie Železnica pre deti boli odbehnúť aj okresnú hasičskú súťaž v Záturčí. Súťažili sme v kategórii mužov, a s časom 116,586 sme skončili na krásnom 7.mieste spomedzi 40-tich družstiev v našej kategórii. Našim chalanom samozrejme gratulujeme, keďže po jednom tréningu mali takýto krásny výkon.
Zdravotná hliadka Turčianske hry mládeže
25. máj 2018V týždni od 21. do 25.mája sme zabezpečovali zdravotnú hliadku na Turčianských hrách mládeže, ktoré sa v Martine konajú každý rok. Tento rok nám prialo počasie a žiadnu z disciplín nemuseli prekladať na iný deň. Počas týždňa sme celkovo ošetrili 42 úrazov, ale našťastie sa nikomu nič vážne nestalo. Pri práci nám pomáhali aj niektorí členovia nášho hasičského dorastu, aby získali nejaké tie vedomosti a zručnosti, a mohli tak pokračovať v tejto práci ďalšie roky.
Akcia 3v1 - Najväčší hasič v Turci a kapela, ktorá skončila v sanitke
12. máj 2018Druhú májovú sobotu sa konalo už tradične podujatie 3V1 v areáli SIM. Ako napovedá názov sú to vlastne tri akcie počas jedného dňa organizované pod záštitou mesta Martin. Prvou bolo odštartovanie turčianskej cyklosezóny. Nadšenci bicyklovania sa stretli na Divadelnom námestí a odtiaľ spoločne na bicykloch zamierili do areálu SIM.(viac po otvorení príspevku)
Požiar smetisko - pokračovanie
10. máj 2018Dňa 10.mája ( štvrtok) o 6:36 nás vyzvalo operačné stredisko k zásahu a to požiaru skládky odpadov na Bambuskách, ktorá sa znova začala rozhárať. Po nahlásení udalosti sme zasahovali dvomi veľkokapacitnými cisternovými vozidlami CAS 32 Tatra 815, CAS 32 T148.(viac po otvorení príspevku)
Požiar smetisko
8. máj 2018Dňa 8.mája po telefonickom nahlásení občanom mesta Martin sme prijali správu o požiare skládky odpadov na Bambuskách o 14:01 h. Nahlásili sme zistenú udalosť na operačné stredisko a vyrazili na miesto udalosti.(viac po otvorení príspevku)
Pátracia akcia Kľak
8. máj 2018Dňa 8.mája sme sa zúčastnili na pátracej akcii po nezvestnom turistovi pánovi Jozefovi. Pátralo sa na Kľaku od 8:30 - 16:00h . Žiaľ pátracia akcia dopadla neúspešne.
Brigáda
8. máj 2018Dňa 8.mája utorok pokračujeme v oprave oplotkov ZOO farme, oprave schodiska, kosenie a úprava okolia. Tento deň bol veľmi náročný na naše kapacity, nakoľko ráno časť išla na pátraciu akciu a o 14:01 sme mali výjazd ku požiaru skládky odpadov.
Brigáda - predĺžený víkend
7. máj 2018Dňa 7.mája pondelok sme si niektorí urobili - zobrali voľno a predlžili víkend. Pokračovali sme rekonštrukciou oplotkov pre ZOO Farmu, opravou pódia a schodov. Zároveň úpravou vonkajších priestorov. V poobedných hodinách sa nás zišlo viacej, nakoľko aj naše deti a dorast prišli zo školy a zapojili sa do prác, za čo všetkým patrí veľké poďakovanie. Už dlho nebola brigáda, kde sme končili o 21,30. Proste sme potrebovali dobetónovať.
Očista Jedľovín
5. máj 2018Ďakujeme všetkým zúčastneným na dnešnej očiste jedľovín, potokov a okolia. Účasť vynikajúca vyše 85 ľudí, zapojená technika 6ks terénnych vozidiel. Skrášlili sme si prostredie a každým rokom je okolie krajšie. Ešte raz veľká vďaka všetkým.
Brigáda - sviatok práce
1. máj 2018Dňa 1.5. pokračujeme v brigáde a to prípravou Altánkov. Nachystanie podkladu pod dlažbu, ktorá bude vo vnútri altánku.
Súťaž Fénix - posledné kolo v Martine
28. apríl 2018Dňa 28.4.2018 sa u nás v SIMe uskutočnilo posledné kolo halovej súťaže Fénix. Organizačne sme to zvládli na jednotku a súťaž prebehla bez komplikácií a zranení. Prihlásilo sa až neuveriteľných 24 družstiev. My sme poskladali tri chlapčenské družstvá a jedno dievčenské družstvo. Najstarší chlapci sa umiestnili na 1.mieste, mladší na 6.mieste a najmladší na 10.mieste. Dievčatá sa umiestili na krásnom 2.mieste. Všetkým zúčastneným ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník súťaže.
Požiar tržnica
9. apríl 2018V pondelok 9.4 krátko po 18.hodine nás operačné stredisko HaZZ povolalo na výjazd ku horiacej martinskej tržnici. V spolupráci s profesionálnými hasičmi z Martina a dobrovoľnými hasičmi zo Sučian a Koštian nad Turcom sa požiar podarilo zlikvidovať v krátkom čase. Počas nadchádzajúcej noci tam naša jednotka ostala hliadkovať pre prípad znovu rozhorenia sa požiaroviska.
Príprava grill zón
7. apríl 2018
Brigáda
7. apríl 2018

Opäť sme sa spolu stretli v sobotu na príprave areálu na novú sezónu.  Rozdelili sme sa na viacero skupín. Páni Majerčíkovci dokončujú plošinovú Aviu po repase. Ďalší dočisťovali plochu okolo plota, maľujú detské ihrisko a pripravujú v múzeu ďalšiu expozíciu.

Odovzdanie Tatry 148
6. apríl 2018

V piatok 6.4.2018 nám bolo odovzdané z repasované auto Tatra 148. Odovzdal nám ju prezident hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý a generálny sekretár dobrovoľnej požiarnej ochrany Vendelín Horváth. Ďakujeme aj za účasť poslancom za mestskú časť Priekopa, zúčastneným priateľským zborom a aj občanom Priekopy.

Tréning
28. marec 2018Počas celého roka trénujeme naše deti a dorast aby si zlepšovali kondíciu a techniku hasičského športu. Počas zimných mesiacov sme v telocvični pri ZŠ Dolinského a cez leto trénujeme v Sime.
Výročna členská schôdza
17. marec 2018

Dna 17. marca sme usporiadali výročnú členskú schôdzu Hasičského zboru Priekopa.
 Na schôdzi bola prednesená obsiahla správa o činnosti za rok 2017, prebrali sa problematické témy a všetci sa oboznámili s plánom úloh na rok 2018.
Všetkým členom, priateľom z iných spolkov, ale aj sponzorom a zástupcom mesta ďakujeme za podporu v roku 2017.

Brigáda
17. marec 2018

Dňa 17. marca sme prvý krát začali brigády v areáli SIM po zime. Očistili sme zadnú časť popri plote a koľajisku od  náletových drevín. Ďalšia partia dokončuje renováciu Avie s plošinou. Posledná skupina brigádnikov pripravovala kuchyňu na večernú výročnú schôdzu. Aj napriek nepriaznivému počasiu sa nás zišlo v hojnom počte.  A všetkým zúčastnením Ďakujeme.

Fénix Pružina
10. marec 2018

Chlapci 2. miesto, 5. miesto a 12. miesto

Dievčatá 4. miesto

Tréning deti
28. február 2018
Školenie - psychotesty VRZ
16. február 2018
Fašiangy
3. február 2018

Tak ako každý rok týždeň pred posledným fašiangom sme pripravili pre Priekopčanov fašiangový sprievod.
Ráno sa naši členovia prezliekli do masiek, ozdobili voz a vybavili dobrou náladou a vydali sa na sprievod dedinou počas, ktorého zaspievali a zavinšovali občanom a ich pozvali na zábavu, ktorá sa konala o týždeň v sobotu.
Všetkým, ktorí nás podporili či už finančne alebo v naturáliách (slaninka, klobáska, vajíčka, pálenô) úprimne ďakujeme.Hasičský zbor Priekopa, Copyright © 2007-2023