Hasičský zbor
Hasičský zborAktualityPriekopský deňHasičské dni
(Hasičská nedeľa)
Hasičské múzeumSponzoriUžitočné informácieMladý HASIČKontakt

Spolupracujeme
Podporili nás
Sponzori

Rodina Cetlová

PIZZA
FANTÁZIA

Núdzové volania

Hasičská a záchranná služba
112, 150

Záchranná služba
112, 155

Polícia
112, 158

HASIČSKÉ MÚZEUM  

HASIČSKÉ MÚZEUM
v zimnej sezóne otvorené po predošlom ohlásení na telefónnom
čísle 0910 902 408 a minimálnom počte 10 ľudí a dohodnutí si termínu aspoň 1 deň vopred

Dobrovoľné hasičské zbory patria medzi najstaršie záujmové organizácie v Slovenskej republike bez ohľadu na vierovyznanie, národnostnú a politickú príslušnosť. Zároveň aj v súčasnej dobe patria medzi najpočetnejšie organizácie so zastúpením takmer v každej obci. Základnými vlastnosťami jej členov je nezištná obetavosť, nadšenie a oddanosť častokrát odovzdávaná z generácie na generáciu spolu aj s materiálno-technickým vybavením jednotlivých zbrojníc. Nedá sa ani popísať, aká veľká bola a je dôležitosť a hlavne zásluhy jednotlivcov, ale aj celých zborov pri záchrane osôb a majetku. O tom, že toto poslanie robia s láskou a oddanosťou svedčia mnohé veci a medzi inými aj to, že v zbrojniciach po celej Slovenskej republike sa nachádza množstvo zachovalých a častokrát ešte funkčných ručných a motorových striekačiek a iného hasičského materiálu z minulého a predminulého storočia. S úmyslom, aby sa široká verejnosť dozvedela o týchto zboroch, ich činnosti, a technike, bolo založené 24.4.2007 Občianske združenie Hasičský zbor Priekopa. Ako jeden z hlavných  cieľov vo svojich stanovách si dalo vybudovať  múzeum v oblasti hasičstva na Slovensku, spravovať ho a svojou činnosťou neustále zveľaďovať a dopĺňať ho o historicky cenný materiál. V krátkom čase sa podarilo združeniu rozšíriť zbierku a v spolupráci s mestom Martin v roku 2014 otvorilo Hasičské múzeum v bývalých vojenských skladoch SIM ( Sklady Intendančného Materiálu).


Prehliadka múzea pozostáva z expozície konských a ručných striekačiek, expozície motorových striekačiek, oddelenia výzbroje a výstroje, zbierky medzinárodných uniforiem a dvoch expozícií hasičských automobilov. Expozície sa nachádzajú v troch rôznych budovách v rámci areálu SIM. V areáli sa taktiež nachádza malá ZOO farma, grilovacie zóny, športoviská a pumptrack dráha.


Adresa:
Hasičské múzeum
SIM – bývalé vojenské sklady
ul. Hasičská, Martin Priekopa
49.104973, 18.943315
telefón: 0910 902 408
e-mail: muzeum@hasicskemuzeum.sk


Otváracie hodiny:

Sezóna : 1.mája – 31.októbra
Pondelok, Streda: zatvorené
Utorok, Štvrtok, Piatok vstup so sprievodcom o 16:00 (iba do 30. septembra)
Sobota, Nedeľa: vstupy so sprievodcom o 14:00 a 16:00 (o 16:00 iba do 30. septembra)
Vstup bez sprievodcu nie je možný. V zimnej sezóne od novembra do apríla je múzeum otvorené po predošlom ohlásení na telefónnom čísle 0910 902 408 a dohodnutí si termínu


Cenník:

Vstupné počas zimnej sezóny - minimálne 40 €
Dospelí: 6 €
Zľavnené vstupné: od 4 €
Kompletný cenník poskytne prevádzkovateľHasičský zbor Priekopa, Copyright © 2007-2023