Hasičský zbor
Hasičský zborAktualityHasičské dni
(Hasičská nedeľa)
Hasičské múzeumSponzoriUžitočné informácieMladý HASIČKontakt

Spolupracujeme
Podporili nás
Sponzori

Rodina Cetlová

PIZZA
FANTÁZIA

Núdzové volania

Hasičská a záchranná služba
112, 150

Záchranná služba
112, 155

Polícia
112, 158

Aktuality 2018  
Okresná súťaž Záturčie
2. Jún 2018V sobotu 2.6.2018 sme okrem zabezpečovania akcie Železnica pre deti boli odbehnúť aj okresnú hasičskú súťaž v Záturčí. Súťažili sme v kategórii mužov, a s časom 116,586 sme skončili na krásnom 7.mieste spomedzi 40-tich družstiev v našej kategórii. Našim chalanom samozrejme gratulujeme, keďže po jednom tréningu mali takýto krásny výkon.
Zdravotná hliadka Turčianske hry mládeže
25. Máj 2018V týždni od 21. do 25.mája sme zabezpečovali zdravotnú hliadku na Turčianských hrách mládeže, ktoré sa v Martine konajú každý rok. Tento rok nám prialo počasie a žiadnu z disciplín nemuseli prekladať na iný deň. Počas týždňa sme celkovo ošetrili 42 úrazov, ale našťastie sa nikomu nič vážne nestalo. Pri práci nám pomáhali aj niektorí členovia nášho hasičského dorastu, aby získali nejaké tie vedomosti a zručnosti, a mohli tak pokračovať v tejto práci ďalšie roky.
Akcia 3v1 - Najväčší hasič v Turci a kapela, ktorá skončila v sanitke
12. Máj 2018Druhú májovú sobotu sa konalo už tradične podujatie 3V1 v areáli SIM. Ako napovedá názov sú to vlastne tri akcie počas jedného dňa organizované pod záštitou mesta Martin. Prvou bolo odštartovanie turčianskej cyklosezóny. Nadšenci bicyklovania sa stretli na Divadelnom námestí a odtiaľ spoločne na bicykloch zamierili do areálu SIM.(viac po otvorení príspevku)
Požiar smetisko - pokračovanie
10. Máj 2018Dňa 10.mája ( štvrtok) o 6:36 nás vyzvalo operačné stredisko k zásahu a to požiaru skládky odpadov na Bambuskách, ktorá sa znova začala rozhárať. Po nahlásení udalosti sme zasahovali dvomi veľkokapacitnými cisternovými vozidlami CAS 32 Tatra 815, CAS 32 T148.(viac po otvorení príspevku)
Požiar smetisko
8. Máj 2018Dňa 8.mája po telefonickom nahlásení občanom mesta Martin sme prijali správu o požiare skládky odpadov na Bambuskách o 14:01 h. Nahlásili sme zistenú udalosť na operačné stredisko a vyrazili na miesto udalosti.(viac po otvorení príspevku)
Pátracia akcia Kľak
8. Máj 2018Dňa 8.mája sme sa zúčastnili na pátracej akcii po nezvestnom turistovi pánovi Jozefovi. Pátralo sa na Kľaku od 8:30 - 16:00h . Žiaľ pátracia akcia dopadla neúspešne.
Brigáda
8. Máj 2018Dňa 8.mája utorok pokračujeme v oprave oplotkov ZOO farme, oprave schodiska, kosenie a úprava okolia. Tento deň bol veľmi náročný na naše kapacity, nakoľko ráno časť išla na pátraciu akciu a o 14:01 sme mali výjazd ku požiaru skládky odpadov.
Brigáda - predĺžený víkend
7. Máj 2018Dňa 7.mája pondelok sme si niektorí urobili - zobrali voľno a predlžili víkend. Pokračovali sme rekonštrukciou oplotkov pre ZOO Farmu, opravou pódia a schodov. Zároveň úpravou vonkajších priestorov. V poobedných hodinách sa nás zišlo viacej, nakoľko aj naše deti a dorast prišli zo školy a zapojili sa do prác, za čo všetkým patrí veľké poďakovanie. Už dlho nebola brigáda, kde sme končili o 21,30. Proste sme potrebovali dobetónovať.
Očista Jedľovín
5. Máj 2018Ďakujeme všetkým zúčastneným na dnešnej očiste jedľovín, potokov a okolia. Účasť vynikajúca vyše 85 ľudí, zapojená technika 6ks terénnych vozidiel. Skrášlili sme si prostredie a každým rokom je okolie krajšie. Ešte raz veľká vďaka všetkým.
Brigáda - sviatok práce
1. Máj 2018Dňa 1.5. pokračujeme v brigáde a to prípravou Altánkov. Nachystanie podkladu pod dlažbu, ktorá bude vo vnútri altánku.
Požiar tržnica
9. Apríl 2018V pondelok 9.4 krátko po 18.hodine nás operačné stredisko HaZZ povolalo na výjazd ku horiacej martinskej tržnici. V spolupráci s profesionálnými hasičmi z Martina a dobrovoľnými hasičmi zo Sučian a Koštian nad Turcom sa požiar podarilo zlikvidovať v krátkom čase. Počas nadchádzajúcej noci tam naša jednotka ostala hliadkovať pre prípad znovu rozhorenia sa požiaroviska.
Brigáda
7. Apríl 2018

Opäť sme sa spolu stretli v sobotu na príprave areálu na novú sezónu.  Rozdelili sme sa na viacero skupín. Páni Majerčíkovci dokončujú plošinovú Aviu po repase. Ďalší dočisťovali plochu okolo plota, maľujú detské ihrisko a pripravujú v múzeu ďalšiu expozíciu.

Odovzdanie Tatry 148
6. Apríl 2018

V piatok 6.4.2018 nám bolo odovzdané z repasované auto Tatra 148. Odovzdal nám ju prezident hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý a generálny sekretár dobrovoľnej požiarnej ochrany Vendelín Horváth. Ďakujeme aj za účasť poslancom za mestskú časť Priekopa, zúčastneným priateľským zborom a aj občanom Priekopy.

Tréning
28. Marec 2018

 

 

Výročna členská schôdza
17. Marec 2018

Dna 17. marca sme usporiadali výročnú členskú schôdzu Hasičského zboru Priekopa.
 Na schôdzi bola prednesená obsiahla správa o činnosti za rok 2017, prebrali sa problematické témy a všetci sa oboznámili s plánom úloh na rok 2018.
Všetkým členom, priateľom z iných spolkov, ale aj sponzorom a zástupcom mesta ďakujeme za podporu v roku 2017.

Brigáda
17. Marec 2018

Dňa 17. marca sme prvý krát začali brigády v areáli SIM po zime. Očistili sme zadnú časť popri plote a koľajisku od  náletových drevín. Ďalšia partia dokončuje renováciu Avie s plošinou. Posledná skupina brigádnikov pripravovala kuchyňu na večernú výročnú schôdzu. Aj napriek nepriaznivému počasiu sa nás zišlo v hojnom počte.  A všetkým zúčastnením Ďakujeme.

Fénix Pružina
10. Marec 2018

Chlapci 2. miesto, 5. miesto a 12. miesto

Dievčatá 4. miesto

Fašiangy
3. Február 2018

Tak ako každý rok týždeň pred posledným fašiangom sme pripravili pre Priekopčanov fašiangový sprievod.
Ráno sa naši členovia prezliekli do masiek, ozdobili voz a vybavili dobrou náladou a vydali sa na sprievod dedinou počas, ktorého zaspievali a zavinšovali občanom a ich pozvali na zábavu, ktorá sa konala o týždeň v sobotu.
Všetkým, ktorí nás podporili či už finančne alebo v naturáliách (slaninka, klobáska, vajíčka, pálenô) úprimne ďakujeme.Hasičský zbor Priekopa, Copyright © 2007-2018