Hasičský zbor
Hasičský zborAktualityPriekopský deňHasičské dni
(Hasičská nedeľa)
Hasičské múzeumSponzoriUžitočné informácieMladý HASIČKontakt

Spolupracujeme
Podporili nás
Sponzori

Rodina Cetlová

PIZZA
FANTÁZIA

Núdzové volania

Hasičská a záchranná služba
112, 150

Záchranná služba
112, 155

Polícia
112, 158

Aktuality 2010  
Vianočná kapustnica
21. december 2010

Počas konania Vianočných trhov v Martine sa náš zbor netradične prezentoval v roli kuchárov. Dievčatá Vierka Vaňková v roli hlavnej šéfkuchárky a Monika Vaňková navarili v poľnej kuchyni hasičskú kapustnicu. Potom sa hlavnej úlohy zhostili Filip Valko, Milan Hlavata, Pavol Bach, Marek Husárik, Michal Majkut a ponúkali ju na divadelnom námestí. Slova chvály od návštevníkov si zaslúžil celý organizačný tím. Návštevníci trhov kapustnicu vychvaľovali a pýtali si aj druhú porciu. Dva 70 litrové kotle kapustnice "padli" už za 4 hodiny.
Fotogaléria

Stavanie Vianočného stromčeka
18. december 2010

Tak ako po minulé roky v decembri náš zbor zabezpečoval stavanie vianočného stromčeku pred požiarnou zbrojnicou, tak aj teraz sme si splnili túto milú tradíciu. Stretli sme sa ráno o deviatej hodine a spolu s členmi Urbáru Priekopa sme sa vybrali do Jedľovín po náš strom. Po krátkej obhliadke a výbere sme zobrali snáď ten najkrajší. Doviezli sme ho pred strážnicu ... (viac po otvorení detailu aktuality)
Fotogaléria

Cena mesta Martin
11. november 2010

Dňa 11. 11. 2010 sa v divadelnej sále Národného domu v Martine konalo slávnostné odovzdávanie verejných uznaní osobnostiam mesta Martin. Náš veliteľ Ľubomír Vaňko ml. získal Cenu Primátora mesta Martin a bol ocenený aj celý Mestský hasičský zbor Cenou mesta Martin. Ocenenie sme získali za záslužnú činnosť pri záchrane ľudských životov a majetku obyvateľov mesta Martin pri augustových povodniach.
Fotogaléria

Školenie členov a slávnostné odovzdávanie techniky
6. november 2010

Pravidelné preškoľovanie členov nášho hasičského zboru bolo tento rok spríjemnené aj odovzdaním veľkokapacitného cisternového hasičského vozidlaT 815 CAS 32. Odovzdávania sa zúčastnili významní hostia a tiež aj obyvatelia Priekopy, pre ktorých sme podávali tradičnú hasičskú kapustnicu...(viac po otvorení detailu aktuality)
Fotogaléria

Nové exponáty v múzeu
23. október 2010

Dňa 23.10.2010 sme dostali od obecných hasičov z Turian formou zmluvy o výpožičke, dva zachovalé prívesné vozíky. Jeden vozík slúžil ako osvetľovací komplet a druhý slúžil na prevoz penidla.

Čistenie Jedľovín
9. október 2010

Dňa 9.10.2010 sa členovia Hasičského zboru Priekopa zúčastnili akcie jesenná očista Jedľovín. Našou úlohou bolo vyzbierať znečistené okolie cesty od autocampingu až po rampu na Martinské hole. Na tomto úseku sme vyzbierali plný prívesný vozík a časť veľkokapacitného kontajnera odpadu. Na záver sme si dali dobrý guľáš a posedeli s priateľmi s pocitom dobre vykonanej práce.
Fotogaléria

Deň otvorených dverí
25. september 2010

Za necelých deväť mesiacov odkedy sme prevzali časť priestorov bývalých vojenských skladov, sme 25.9.2010 slávnostne uskutočnili deň otvorených dverí pre verejnosť v areáli Mestského hasičského zboru. ... (viac po otvorení detailu aktuality)
Fotogaléria

Nová technika z Vojenského historického múzea Piešťany
24. september 2010

Zakrátko ako sme sa vrátili z výletu sme sa spojili s predstaviteľmi Vojenského historického múzea Piešťany a dohodli si spoluprácu. Štyri kusy techniky Tatra, Zil, Ifa a Škoda s plošinou nám pribudli do zbierky hasičských vozidiel. Môžete si ich pozrieť v galérii. Vzhľadom na to, že exponáty nie sú pojazdné bol ich presun mimoriadne finančne, časovo a aj technicky náročný. Nadobudnutú techniku sa budeme postupne snažiť renovovať, o čom vás budeme na týchto stránkach informovať.
Fotogaléria

Povodne september 2010
1. september 2010

Po augustových povodniach sa prívalové dažde vrátili do Turca aj 1. septembra 2010. Viac...

Výlet Piešťany, Banská Štiavnica
29. august 2010

Členovia Hasičského zboru Priekopa obetujú väčšinu voľného času práci v zbore. Unavení z augustových záplav sme si ako malú odmenu zorganizovali na konci mesiaca výlet. Najviac sa páčilo asi deťom, ktoré si mohli pozrieť zbierku Vojenského múzea v Piešťanoch, odkiaľ by sme mali mať novú techniku, sfárať do bane v Banskej Štiavnici, absolvovať nočný lampiónový pochod a mnoho inej zábavy – pri ktorej sa aj dospelí na chvíľu cítili ako deti. Tri dni ubehli ako voda a my sa už tešíme na ten ďalší výlet.
Fotogaléria

Povodne august 2010
15. august 2010

V dňoch 15.-17.8.2010 zasiahli región Turca povodne zo silných dlhotrvajúcich dažďov (miestami privalových). Zasiahnuté bolo aj mesto Martin a hlavne jeho mestské časti Košúty, Priekopa, Tomčany a mestská štvrť pod Maticou. Viac...

Súťaž Podhradie
26. jún 2010

Dobrovoľný hasičský zbor Priekopa sa zúčastnil každoročného Okrskového kola súťaže dospelých v hasičskom športe, ktorý organizoval Okresný výbor Martin. Z nášho pohľadu nejde o nejaké súťaženie skôr o preverenie schopností jednotlivých zborov, či zabezpečujú vo svojich mestách obciach a dedinách akcieschopný požiarny zbor. Súťaž sa konala ... (viac po otvorení detailu aktuality)
Fotogaléria

MDD - Železnica pre deti
29. máj 2010

Hasičský zbor Priekopa sa spolupodieľal na organizácií podujatia pod záštitou Spolku Výhrevňa Vrútky a Železničnej spoločnosti Cargo, a.s. Náš zbor zabezpečoval výstavku hasičskej techniky, detské atrakcie, občerstvenie a ozvučenie. Ďalej ste mohli vidieť prácu železničných policajtov, železničných modelárov, historické lokomotívy a moderné rušne a zariadení, ktoré súvisia so železničnou dopravou.
Fotogaléria

Nové priestory múzea
20. marec 2010

Expozícia múzea presťahovaná z rušňového depa vo Vrútkach do nových priestorov v objekte SIM v Priekope. 
Viac sa môžete dočítať v tomto článku, kde sú pravidelne dopĺňané aktivity spolu s galériou fotiek.


Aktualizácie článku
:

Galéria obrázkov 24.4 - Úpravy priestorov a okolia pokračujú
Galéria obrázkov 17.4 - Úpravy priestorov a okolia
Galéria obrázkov  2.4  - Natieranie vstupných dverí
Galéria obrázkov 20.3 - Úprava priestorov a renovácia dverí

Cisterna CAS 25 - 706 RTHP
13. marec 2010

V roku 2008 nám do Mestského hasičského zboru bolo prevedené, z HaZZ Námestovo, vozidlo Cisternová automobilová striekačka - CAS 25 ŠKODA 706 RTHP. 

Aktualizácie článku:

Galéria obrázkov 24.4 
Galéria obrázkov 17.4
Galéria obrázkov  2.4
Galéria obrázkov 13.3

Výročná členská schôdza
27. február 2010

Koncom februára sa uskutočnila výročna schôdza.

Fašiangový sprievod
6. február 2010

Fašiangový sprievod Priekopou.Hasičský zbor Priekopa, Copyright © 2007-2023