Hasičský zbor
Hasičský zborAktualityPriekopský deňHasičské dni
(Hasičská nedeľa)
Hasičské múzeumSponzoriUžitočné informácieMladý HASIČKontakt

Spolupracujeme
Podporili nás
Sponzori

Rodina Cetlová

PIZZA
FANTÁZIA

Núdzové volania

Hasičská a záchranná služba
112, 150

Záchranná služba
112, 155

Polícia
112, 158

Mladí hasiči trénujú aj počas zimných mesiacov.  
19. december 2011

Neoddeliteľnou súčasťou dobrovoľného hasičstva je viesť k tomuto športu-záľube aj mladú generáciu. Naši členovia popri množstve svojích aktivít nezabúdajú ani na deti a počas celého roka sa im venujú pravidelnými tréningami. Tréningy má pod palcom štvorčlenná zostava v zložení Alena Škorubová, Veronika Krausová, Milan Hlavata a Paul Tomčík. Trénuje sa 2 hodiny týždenne každú stredu. Keďže momentálne sa aktívne o hasičstvo zaujíma 34 detí, sú tréningové skupiny rozdeléne do dvoch. Na skupinu chlapcov a dievčat.
V tomto období sa trénuje v telocvični na ZŠ Priehradná (od septembra do cca apríla), následne sa trénuje v priestoroch  SIMu do júna, teda do letných prázdnin v závislosti od počasia. Celoročné tréningy sú v júni ukončené okresným kolom hry Plameň.
O hasičstvo sa zaujímajú každý rok aj "nové" deti, ktoré tréneri získavajú začiatkom septembra, náborom na základných školách v Martine-Priekope. Počas sezóny už deti nepriberájú, nakoľko by bolo zložité opäť vysvetľovať veci novým deťom, čím by sa ostatné nudili.
Každý tréning začína skontrolovaním dochádzky a rozcvičkou. Následne už trénujú to, čo si s trénermi
náplánovali na začiatku školského roka. Deti sa oboznámia s náradím, ktoré používajú (hadice, prúdnice, sací kôš...). Opakujú a učia sa technické značky, uzly. CTIF-len teóriu, nakoľko telocvičňa je veľmi malá.
Špecialitou je simulovaný útok s vodou, kde pre deti kolega hasič Vladimír Blahušiak vyrobil drevenú maketu PS12, takže deti majú k dispozícii drevenú mašinu so všetkým čo má mašina mať.
Tréningy prinášajú aj svoje ovocie vo forme víťazných stupienkov. Každý rok máme totiž na súťažiach najmladšie družstvá a i napriek tomu nezaostávajú. V roku 2010 skočili dievčatá na 3. mieste a v roku 2011 na 2. mieste okresného kola hry Plameň. Cieľom na rok 2012 je skončit na 1. mieste, nakoľko je to postupový rok. Prvé miesto totiž zaručuje postup na krajské kolo.

Všetky informácie o tréningoch môžete sledovať v sekcii Mladý HASIČ.

 

<< Späť


Hasičský zbor Priekopa, Copyright © 2007-2018